ПРАВИЛЬНЕ ОЧИЩЕННЯ –
ЗАХИСНИЙ БАР’ЄР
СПОСІБ
ШКІРИ.
ОСНОВНИЙ
12.11.2020
ЯК ЦЕ
ВІДНОВИТИ
ПРАЦЮЄ?
Останні дослідження демонструють: основна причина захворювань шкіри, викликаних зовнішніми факторами — це, зазвичай, порушення захисного бар'єру. Звідси висновок: для забезпечення здоров'я шкіри насамперед варто дбати про захисний бар'єр. Здебільшого вчені вивчали, як засоби для зволоження шкіри можуть підтримати функціонування її захисту. Проте останнім часом дискурс дещо змінився. Стало очевидним, що якщо вмиватися неякісним засобом або ж в цілому проводити процедуру очищення неправильно, це порушить ліпідний шар і захисну функцію. І тоді навіть найефективніші креми для зволоження, сироватки та маски не спрацюють. Тож наш перший крок на шляху до цілісного захисного бар'єру — очищення.

Турбота про себе починається з відновлення захисної функції шкіри. Саме це є основним завданням космецевтики Histomer — за одну професійну процедуру вона повертає захисний бар'єр до ефективної роботи. Для чого потрібен цей бар'єр та як він працює? Що робити, щоб утримати його в функціональному стані за допомогою вмивання шкіри? Давайте розбиратись.

Що таке захисний бар’єр шкіри та як він працює?
Він відповідає за те, щоб утримувати вологу всередині та водночас не пропускати шкідливі елементи — такі як вільні радикали, бактерії та ультрафіолетове випромінювання. Якщо захисний бар’єр працює добре та виконує свої завдання, це легко помітити: шкіра виглядає зволоженою та підтягнутою. Проте якщо з ним проблеми, це може зашкодити здоров’ю шкіри в цілому. 

Здебільшого виконання шкірою захисної функції залежить від епідермісу. А особливо – від рогового шару, який вкриває епідерміс. Цей шар складається з мертвих клітин, вбудованих в ліпіди та покритих гідроліпідною плівкою. У нього багато важливих задач. Він підтримує у нормі pH шкіри, забезпечує її природнім зволоженням, формує загони цитокинів, що реагують на запалення. Він же проводить антибактеріальну активність, пригнічуючи шкідливих мікробів, та створює антиоксидантний бар’єр.

Цікаво, що здебільшого прийнято роздивлятись роговий прошарок як частину епідермісу. Проте структурно вони відрізняються та складаються з різних типів клітин – а отже, забезпечують різні типи захисту та потребують різного догляду. Основа рогового шару – корнеоцити, які знаходяться в оточенні ліпідів та утворюють впорядковану структуру. Якщо вона порушується – порушується і захисний бар’єр. Він починає втрачати вологу – і шкіра пересихає, сигналізуючи про нездоров’я.

В цьому й полягає найбільша складність у створенні б’юті-продуктів для очищення шкіри. Вона потребує допомоги, аби видалити бруд, залишки косметики та шкірного сала, проте при цьому дуже важливо не вплинути на ліпідну мантію. Цю проблему вирішили в Histomer: їхня космецевтика відновлює захисну спроможність шкіри, підтримуючи її епідермальний бар’єр та здатність утримувати вологу. 

Є ще один персонаж, без якого не було б функціонуючого бар’єру шкіри. Точніш, цих персонажів мільйони: це дружні бактерії, що живуть на поверхні шкіри і утворюють мікробіом. Це – головний герой останніх досліджень та розробок в царині здоров’я шкіри. Хороші бактерії відповідають за те, аби до них не приєднались патогенні родичі, відлякуючи їх від шкіри. Це — основні елементи, що складають захисний бар’єр. Їм всім потрібна увага і догляд. 

Що може пошкодити бар’єр?
Щодня наша шкіра проводить десятки невидимих битв, про які нам нічого не відомо. Проте дослідники вже активно вивчають протистояння епідермісу з оточуючим середовищем. До факторів, які можуть призводити до порушень захисного бар’єру шкіри, належать зависокі вологість чи сухість приміщення, алергени та забруднювачі повітря, забагато сонячного світла, агресивні хімічні сполуки, зловживання ексфоліантами чи засобами для очищення шкіри. Так, дійсно: хоча очищення — перший та дуже важливий крок до відновлення захисних здібностей шкіри, його може бути забагато. Не перестарайтесь. 

Як зрозуміти, що захисна функція шкіри пошкоджена?
Вона сама дасть про це знати. Сигналом можуть бути сухість та шорсткість шкіри, подразнення та зміна кольору у незвичних місцях, акне, запалення, гіперчутливість.
Як умивання допомагає підтримувати бар’єр і як робити це правильно?
Було проведено дослідження, яке зафіксувало, що 80% американців роблять хоча б одну помилку у процесі очищення шкіри. Більше половини закриває очі на необхідність умиватись перед сном. А 52% людей використовують мило або гель для душу для очищення обличчя. Це дуже пошкоджує бар’єр шкіри та згубно впливає на його pH.
В Україні таке дослідження не проводили, проте має сенс припустити, що навряд чи ми більш усвідомлено ставимося до очищення шкіри, ніж американці. 

Коли ми вмиваємось, прибираємо залишки жиру, бруду та макіяжу, що залишаються на поверхні шкіри. Завдання — робити це так, аби підтримувати та відновлювати захисну функцію, а не порушувати її ще більше. Правильне делікатне очищення має безліч плюсів. Видалення бруду запобігає появі вугрів та мінімізує пошкодження вільними радикалами, яке пов'язане з передчасним старінням. Очищення обличчя є ключовим фактором для видалення відмерлих клітин, які накопичуються на шкірі та сприяють тьмяності. Позбувшись їх, ми отримаємо здорову, сяючу шкіру. Проте не старайтесь занадто сильно: надмірне очищення порушує налагоджену роботу кліток та ліпідів, які утворюють захисний бар’єр. 

Ось – ще 6 розповсюджених помилок в очищенні шкіри.

Не брати до уваги тип, вік та стан шкіри. Далеко не всім людям підійде один і той самий засіб для очищення. Важливо враховувати всі особливості шкіри та звертатись за вибором до космецевтичних брендів із великою лінійкою засобів. Наприклад, Histomer пропонує продукти для людей різного віку з різною шкірою. А також різних текстур: олео-гель, гель, молочко, пінка чи крем. У лінійці Hisiris від Histomer є навіть засіб для очищення, що змінює текстуру під час процедури, перетворюючи вмивання на повноцінний ритуал.
Не видаляти макіяж, перш ніж вмиватися. Ночами пори зайняті процесом усунення забруднень, і, якщо вони залишаться заблокованими, цей процес зупиниться і токсини залишаться в шкірі. На ранок вона буде виглядати сірою та млявою — крім того, що в більш далекій перспективі це може запустити запальні процеси.

Використовувати забагато або замало продукту. Перш ніж надійти в продаж, засіб для очищення проходить випробування і тести. Саме вони показують, яка його кількість є найбільш ефективною і безпечною. Тож варто звірятися з рекомендацією бренду перед використанням. 

Захоплюватись ексфоліацією. Щоб відновити захисний бар'єр шкіри, потрібно уникати скрабів з агресивними абразивними частинками і обережно користуватися ексфоліантами — яку б делікатність не обіцяв виробник. Бар'єр допомагає шкірі утримувати вологу. Коли він руйнується, шкіра висихає. 

Обмежувати процедуру самим лише обличчям. Очищення та відновлення бар'єру потребує не тільки шкіра обличчя, але і низ щелеп та підборіддя, і шия. Умивайте ці зони, обережно рухаючись знизу вгору. 

Агресивно висушувати шкіру рушником. Якщо залишити краплі води на шкірі, це може призвести до сухості. Втім, розтирати її рушником теж не слід, особливо, якщо судини на вашому обличчі розташовані близько до поверхні. Ми прагнемо до золотої середини: після вмивання акуратно промокніть обличчя м'яким чистим рушником. До речі, варто завести окремий рушник для обличчя. 


ІНШІ
ПУБЛІКАЦІЇ