Інгредієнт. Що треба знати про меристемні клітини бузку?
У традиціях прадавніх систем лікування, як-от аюрведа, було використання рослин для боротьби з різними хворобами. Сьогоднішня медицина продовжує вивчати рослини та їхні цілющі здатності – але вже з висоти сучасних наукових досягнень та розвинених технологій.
З-поміж іншого, в фокусі сучасної дерматології та естетичної медицини – меристемні клітини рослин. Їх навчились екстрагувати та використовувати в кремах та сироватках. Одна з найпопулярніших меристемних клітин в космецевтиці – клітина бузку. Які властивості вона має та як впливає на шкіру?

Як в цілому меристемні клітини впливають на стан шкіри?

Екстракти меристемних клітин, які використовують в космецевтиці – це концентрат активних речовин, що відповідають за ріст, відновлення, захист та регенерацію рослини. Що це за речовини? Нуклеїнові кислоти, ферменти, пептиди, регуляторні молекули, фактори росту, фітогормони, вітаміни, кофактори.

Меристемні клітини рослин захищають клітини шкіри від окиснювального стресу, підтримують їхні дихальні системи та енергетичний баланс, а також дозволяють їм протистояти агресивним факторам навколишнього середовища. І всі меристемні клітини рослин за замовченням мають антиейдж-ефект. Це або профілактика передчасного старіння, або активна боротьба з його проявами.

Чим клітини бузку відрізняються від інших?

В основі екстракту меристемної клітини бузку – вербаскозид. Ця речовина впливає на роботу мітохондрій. Мітохондрія – органела клітини, що відповідає за окислювальні процеси та за енергетичний баланс. Вербаскозид підтримує роботу мітохондрій та дає можливість провести глибоку оксигенацію клітин. За рахунок цього активізуються окислювальні процеси, не накопичуються вільні радикали, є можливість отримати детокс-ефект. Також активізується синтез аденозинтрифосфорної кислоти (АТФ), що впливає на енергетичний баланс клітини. Меристемні клітини бузку демонструють яскравий результат у подоланні запалень, лікуванні шкіри з акне та с фотопошкодженнями, а також мають помітний антиейдж-ефект. Їх давно та вдало використовують у формулах Histomer.

Розкажіть детальніше про вербаскозид. Які ще властивості він має?

Вербаскозид відомий як потужний антиоксидант. Він дає чудовий ефект у зменшенні та зупиненні запальних процесів, а також пришвидшує процес загоєння ран. Також вербаскозид захищає шкіру від шкідливих факторів навколишнього середовища. Всі ці якості роблять екстракт меристемних клітин бузку дуже вдалим компонентом для антиейдж-космецевтики та засобів проти запалення шкіри.

Вербаскозид пригнічує фермент тирозиназу — ключовий фактор в процесі меланогенезу. Ця здатність дозволяє контролювати та зупиняти гіперпігментацію. А ще вербаскозид пригнічує 5-α-редуктазу — фермент, який стимулює утворення шкірного сала. Це — один з факторів, що сприяють зародженню та розвитку акне.
Вербаскозид має виражену антигіпоксичну дію. Що це означає? Кожна клітина шкіри поглинає кисень. Це запускає процес, завдяки якому клітини задовільняють всі свої енергетичні потреби. Коли клітинне дихання порушується, утворюються токсини — вільні радикали, токсичні альдегіди та інші субстанції. Ось коли на допомогу приходить вербаскозид, який збільшує стійкість клітин до нестачі кисню. Він оновлює навіть найглибші рівні дерми. Як наслідок – глибока оксигенація, поновлення мікроциркуляції, сяйво та рівний тон шкіри. Засоби із вербаскозидом в складі також популярні для запобігання пост-пілінговим ускладненням.

НЗ якими інгредієнтами екстракт меристемних клітин бузку працює найкраще?

У деяких формулах вербаскозид можна зустріти поруч із l-аскорбіновою кислотою, гіалуроновою кислотою, глутатіоном. Такий склад забезпечує догляд за зрілою шкірою, що страждає на сухість, почервоніння, акне або гіперпігментацією, надаючи їй антиоксидантний захист та зволоження. Для жирної шкіри з акне та пост-акне вербаскозид іноді комбінують з ретинолом, глюконолактоном та екстрактом солодки. Ця компанія бореться з надмірним виділенням себуму та підтримує процес обміну клітин.

Приміром, у складі заспокійливого тоніку для чутливої шкіри з серії HISIRISвід Histomer екстракт меристемних клітин бузку поєднано з глюконолактоном, екстрактами індійського ладану та африканської берези. Ця комбінація попереджає почервоніння шкіри та можливі причини її стресового стану. Тонік для чутливої шкіри є і у професійній, і у домашній лінійці догляду. Вся серія HISIRIS побудована на використанні високих концентрацій вербаскозидів. Завдяки догляду HISIRIS шкіра набуває здорового кольору і сяючого вигляду.

ІНШІ
ПУБЛІКАЦІЇ