Питання експерту. Як боротися з целюлітом за допомогою ферментів?
Целюліт не вважається захворюванням чи патологією. Його корекцією зазвичай займаються естетисти, а не лікарі. Втім, більшість з тих, хто має целюліт, хоче його позбутись. Це не дивно: таке бажання пов'язано з загальною естетикою тіла та з тим, що запущений целюліт може призвести до ліподистрофії. І ось це вже патологія.
«Один з кращих способів лікування целюліту – використання ферментів», — вважає дерматолог і фахівець в лазерних й ін'єкційних технологіях в естетичній медицині Роман Школьний. Це — логічний та розумний метод, що не порушує природних процесів, які відбуваються в організмі.

Щоб зрозуміти, як можна застосовувати ферменти для корекції целюліту, для початку уявіть собі апельсинову кірку — типовий зовнішній прояв целюліту. Кожне втягнення в ній — це фіброз. Між ними знаходяться жири. «Вся ця конструкція здавлює судини, і кисню стає мало. Починається запалення», — пояснює Роман Олександрович.

Що з цим робити і як можуть допомогти ферменти? Сполучна тканина, яка тягне целюлітну конструкцію вниз, складається з колагену. Якщо зруйнувати старі волокна за допомогою колагенази, тиск зменшиться — і тканини вирівняються. Це наш перший крок, який почне процес відновлення балансу кисню.
Після цього потрібно опустити жирові клітини, які тягнуть тканини вгору. Це можна зробити за допомогою ферменту ліпази. «Що добре в ліпазі? Припустимо, у нас було 10 жирових клітин, в кожній з них — по кілограму жиру. Після застосування ліпази їх залишиться 10, але замість кілограму буде по 100 грамів жиру», — каже Роман Олександрович. Залишок жиру піде в судини, і далі все залежить від пацієнта, його стилю життя і сили волі: чи наповнить жир клітини знову або покине організм.
Ще один важливий крок у ферментній терапії целюліту — застосування гіалуронідази. Зайва рідина утримується в міжклітинному матриксі старими гіалуронової волокнами. За допомогою гіалуронідази їх можна зруйнувати, і гіалуронова кислота більше не буде утримувати рідину. Їй простіше піти.

Що ми отримуємо в результаті? Гіалуронідаза прибрала рідину і усунула набряк, ліпаза зменшила обсяг жирових клітин і вивела з них жир, залишивши їх живими, а старий колаген зруйнований колагеназою. «Всі ці процеси природні та в будь-якому випадку відбуваються в тілі, — говорить Роман Олександрович. — За допомогою ферментів PBSerum Medical ми можемо підтримати і посилити їх».
Ферментна програма Medical компанії PBSerum